Zřizování městského architekta připomíná tragikomedii

Náměstek Ander prezentoval zřízení městského architekta jako svůj hlavní a promyšlený volební slib. Dosud však ani nenaznačil, zda a jak bude tato funkce zřízena.

Přestože zřízení městského architekta Zelení prezentovali Zelení jako promyšlený slib, nechal náměstek Ander začátkem roku zpracovat studii za 175.485,- Kč, která mu měla navrhnout, jak tuto funkci zřídit a jaké by měla mít kompetence. Studie a její stručné zhodnocení je k dispozici zde:

http://www.brnoplus.cz/?p=500

„Zelení dali volební slib a teprve následně si za veřejné prostředky nechali zjistit, co má být jeho obsahem. Přitom o svých slibech tvrdili, že jsou promyšlené,“ uvedl Robert Kotzian, předseda Brno+.

Ani vypracování nákladné studie však náměstku Anderovi nestačí k tomu, aby věděl, co vlastně jeho volební slib znamená. Podle informací Brno+ se proto nyní na brněnské radnici formuje pracovní skupina odborníků, kteří mají vedení města navrhnout, co vlastně bude městský architekt dělat. Vzniká tak vážná otázka: k čemu vlastně je studie, kterou náměstek Ander nechal za 175 tis. Kč začátkem roku zpracovat?

Od počátku je zřejmé, že městský architekt nemůže vykonávat více, než vykonávají odbory Magistrátu města Brna nyní. Jediné, co tato funkce, zvláště v pojetí zelených, může přinést, je utužení regulace a další zbrzďování rozvoje města. V tom nejlepším případě nepřinese nic.

„Zelení již několik let hovoří o potřebě městského architekta. Před volbami dokonce tvrdili, že zřízení této funkce mají promyšleno a že v březnu 2015 bude jasno. Ani přes utracených 175 tis. Kč však dodnes nic nevědí a zřizují pracovní skupinu,“ uvedl Robert Kotzian a dodal: Hledání městského architekta připomíná tragikomedii. Všichni o něm mluví, ale nikdo neví, jak vypadá, co má vlastně dělat, ani kdy ho uvidíme…

Témata našich článků: