Výzva k odstoupení náměstka Andera z funkce

Dnes, 18. 10. 2016, rada města Brna projednala důsledky schválení zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje pro územní plánování města Brna. Při této příležitosti jsme vyzvali náměstka primátora Martina Andera k odstoupení z funkce níže uvedeným dopisem. Připomeňme, že náměstek Ander nese plnou odpovědnost za vážný stav, kdy městu Brnu hrozí, že od roku 2021 nebude mít žádný územní plán. To by pro město Brno znamenalo rozvojovou katastrofu.

Zde je dopis, kterým jsme dnes náměstka Martina Andera vyzvali k odstoupení:

Vážený pane náměstku,

uplynuly téměř dva roky od Vašeho nástupu do funkce a městu Brnu stále hrozí, že od 1. 1. 2021 nebude mít územní plán. Rada města Brna dnes projednala reakci na schválení zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje (bod 99 dnešní rady města Brna).

Doba přípravy nového územního plánu je 5 až 6 let při hladkém průběhu. Aktualizaci územního plánu připravenou v minulém volebním období soud zrušil v lednu 2015. Stavěl jste se proti podání kasační stížnosti, ačkoli měla šanci na úspěch.

Vzhledem k době, která je potřeba na zpracování nového územního plánu, resp. na jeho aktualizaci, zbývá ke konci roku 2016 pouze jediné řešení: prosadit legislativní změnu. Dobrou příležitostí k tomu byla připravovaná novela stavebního zákona. Návrh novely stavebního zákona projednala 21. 9. 2016 vláda. Novela klíčového ustanovení § 188 odst. 1 v něm však není obsažena.

Za dva roky jste pro nový územní plán neudělal prakticky nic. A to přesto, že i bez schválených zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje bylo možné začít územní plán připravovat (viz dopis ministryně pro místní rozvoj K. Šlechtové a nedávné rozhodnutí Nejvyššího správního soudu).

Na základě výše uvedeného Vás vyzýváme k odstoupení z funkce.

Jsme si vědomi, že tato výzva přichází v době, kdy jste hospitalizován v nemocnici. Nicméně sám jste prohlásil, že Vás hospitalizace v práci nijak neomezuje a pracujete. Proto jste jistě schopen přijmout i tuto naši výzvu, která přichází v den, kdy rada města Brna projednala reakci na schválení zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje.

S pozdravem

Robert Kotzian,
předseda spolku Brno+

Vladan Krásný,
místopředseda spolku Brno+

 

Témata našich článků: