Tradice Zelného trhu je vážně ohrožena

Město Brno nákladem 67,7 mil. Kč provedlo rekonstrukci Zelného trhu, která začala v dubnu 2014 a trvala 13 měsíců. Během rekonstrukce proběhly komunální volby a radnici městské části Brno-střed, která má na starosti obsazování Zelného trhu jednotlivými prodejci ovoce a zeleniny, obsadili zelení politici.

Zelené vedení městské části Brno-střed namísto, aby se zasadilo o návrat prodejců na Zelný trh a zajistilo pokračování několikasetleté tradice, přitvrdilo regulaci. Výsledek je poloprázdný Zelný trh s významně omezenou nabídkou.

Přikládáme několik fotografií dokládajících realitu dnešního Zelného trhu.

Čím déle bude tento stav trvat, tím méně budou lidé na Zelný trh chodit za nákupu a zájem prodejců bude klesat. To může tradici Zelného trhu nevratně poškodit.

Tradice Zelného trhu je přístupem zeleného vedení městské části Brno-střed vážně ohrožena. Vážně hrozí, že několikasetletá tradice Zelného trhu nepřežije jedno volební období se zelenými na radnici,“ komentuje situaci Robert Kotzian, předseda Brno+, a dodává: „Vyzýváme radnici Brno-střed, aby situaci napravila.“

Témata našich článků: