Obnovte přípravu tramvají pro jižní centrum

Již dříve byl publikován záměr města zastavit přípravu tramvajových tratí v tzv. jižním centru:

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/tramvajim-ke-kampusu-a-na-kamechy-pomohou-dotace-v-jiznim-centru-zatim-nebudou-2.html

K tomuto nesystémovému kroku město přistoupilo navzdory tomu, že mělo informace o tom, že budou k dispozici finanční prostředky na jejich výstavbu. Realizace této nové a pro další rozvoj města nezbytné dopravní infrastruktury by měla být prioritou.

V dnešním rozhovoru potvrdil tuto finanční příležitost ministr dopravy Dan Ťok:

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/tok-mesta-dostanou-rekordni-pocet-penez-na-tramvaje/r~f6326f941a9011e581bd0025900fea04/

Je spíše nepravděpodobné, že se taková příležitost bude opakovat. Přestože má město v oblasti rozvoje tramvajové dopravy i jiné potřeby, rozvoj jižního centra je klíčovým projektem, a to bez ohledu na polohu budoucího nového železničního nádraží.

„Vyzýváme město Brno, aby pokračovalo v investiční přípravě tratí tramvajové dopravy jižním centrem,“ uvádí Robert Kotzian, předseda Brno+.

Jedinečná příležitost, kdy se v jednom rozpočtovém období EU časově schází dotační příležitosti jak pro tramvajovou obsluhu nového nádraží, tak i pro nádraží samotné, nelze pominout. Tramvajovou dopravu v tzv. jižním centru město potřebuje bez ohledu na variantu přestavby železničního uzlu.

Témata našich článků: