Spolek Brno+ vznikl v říjnu 2014. Od začátku jsme se intenzivně věnovali podpoře rozvoje města Brna. Po komunálních volbách nastoupila v listopadu 2014 do vedení města nová koalice, která prakticky zastavila rozvoj našeho města. Polovinu této koalice tvoří tzv. zelené strany, jejichž představitelé jako aktivisté již před svým zvolením opakovaně poškozovali město. Dnes, po čtyřech letech nevládnutí této koalice, vážně hrozí, že Brno od roku 2023 nebude mít žádný územní plán. Vážné důsledky této hrozby popisujeme v tomto našem videu. Za celé volební období tato koalice neprosadila ani jednu změnu územního plánu. Klíčové dopravní stavby stojí. Brno stagnuje.

Velké riziko pro budoucnost města znamenalo referendum o železničním uzlu, které s podporou části současné koalice našemu městu na podzim 2014 vnutila skupina aktivistů. Jako spolek Brno+ jsme dva roky od tohoto okamžiku až do konání referenda v říjnu 2016 proti tomuto referendu bojovali. Jako jediní jsme po celou dobu otevřeně informovali veřejnost, že cílem tohoto referenda nebylo vytvořit prostor pro rozhodnutí o poloze nového nádraží. Zřetelně jsme ukázali, že cílem tohoto referenda bylo potopit projekt nového železničního uzlu bez ohledu na polohu nového nádraží. Toto referendum tím vážně ohrožovalo budoucnost našeho města na desítky let dopředu. Byl to náročný boj proti aktivistům a proti části vedení města. V tomto dvouletém boji jsme byli úspěšní a aktivisty jsme porazili.

Dva roky vytrvalého boje o budoucnost města, tj. boje proti nebezpečnému referendu, jsou skutečným přínosem Brno+ našemu městu. Nejsme zkrátka opozicí, co jen kritizuje. Nechtěli jsme se jen dívat, jak malá skupinka radikálních aktivistů ohrožuje s podporou části současné koalice budoucnost našeho města.

Po celé 4 roky opoziční práce jsme se však věnovali také dalším tématům. Jejich přehled vidíte v pravém sloupci našich stránek. Z našich článků a z našich videí je evidentní, že správě našeho města dobře rozumíme. Téměř dvě stovky našich článků a téměř třicet videí dokazují, že se nebojíme práce a jsme ochotni se rvát o budoucnost Brna.

S pomocí řady z Vás jsme od podzimu 2017 sbírali podpisy nutné pro založení nového politického hnutí. Nezbytných 1000 podpisů jsme shromáždili v červnu letošního roku a úspěšně tak transformovali Brno+ na politické hnutí, které je oprávněno kandidovat v komunálních volbách.

Nechceme se dále dívat na to, jak současná koalice blokuje rozvoj města. Nechceme se dále dívat na excesy některých členů vedení města. Chceme vrátit Brnu jeho energii. Chceme fungující dopravu pro všechny, ne aktivistické nesmysly. Chceme bezpečné město, ne multikulturalistické projekty. Chceme kvalitní infrastrukturu a služby, ne dotační business pro kamarády. Chceme bydlet v metropoli, která má budoucnost a obstojí v tvrdé konkurenci. Chceme Brno postavit na nohy.

Vedení Brno+

Robert KotzianMgr. Ing. Robert Kotzian, Ph.D.

Robert Kotzian je předsedou hnutí Brno+ a kandidátem Brno+ na primátora statutárního města Brna. Robert Kotzian pracoval ve volebním období 2010 až 2014 jako 1. náměstek primátora statutárního města Brna pro oblast technickou. V letech 2006 až 2010 byl starostou městské části Brno-Bohunice. Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a Univerzitu obrany v Brně. Dříve pracoval jako programátor. Nyní je právníkem. Je zkušeným politikem s hlubokými znalostmi správy našeho města.

Mgr. Bc. Richard Duřpekt, EFA

Richard Duřpekt je místopředsedou hnutí Brno+ a kandidátem Brno+ do zastupitelstva města Brna. Richard Duřpekt je od roku 2013 ředitel poradenské a bankovní pobočky. V minulosti působil jako zastupitel městské části Brno-Bohunice a poradce ministra práce a sociálních věcí. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity.

Jaroslav Dittrich

Jaroslav Dittrich je členem rady Brno+. Pracuje jako autorizovaný projektant železničních staveb. Je členem České komory autorizovaných inženýrů a techniků a členem České vědeckotechnické společnosti spojů. Několik let vedl redakci webových stránek regionálního hokejového klubu. Studoval střední školu – Centrum odborné přípravy technické Kroměříž.

Kontakt

E-mail: info(zavináč)brnoplus(tečka)cz