Město Brno dotuje nebezpečnou politickou neziskovku

Brno je městem vědy a výzkumu. Řada cizinců zde studuje nebo přichází za prací a podnikáním. To vítáme a podporujeme. Nepodporujeme však multikulturalismus. Jeho skutečným cílem je otevírat město zásadní civilizační hrozbě v podobě přílivu nelegálních imigrantů. Víme, že Brnu i České republice se živelná imigrace zatím víceméně vyhýbá. To však neznamená, že to musí platit vždy. Situace v Evropě začíná být vážná a imigrační rizika rostou.
Již jednou jsme v článku Zastavme účast města na financování multikulturalistické neziskovky upozorňovali, že město Brno se nepřímo podílí na financování multikulturalistické politické neziskovky Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU). Otevřeně jsme vyzvali zastupitele, aby tuto praxi zastavili. Marně.

Jednou z podstatných aktivit OPU je právní poradenství. Jak toto právní poradenství také vypadá, to lze ilustrovat článkem „Českým soudem zněly dárí a paštunština, uprchlíci žalují určování věku“ na idnes.cz. Článek popisuje kauzu imigranta, který lhal o svém věku a kterého proti státu za veřejné peníze zastupovala OPU. Jiný případ, kdy OPU zastupovala proti České republice imigranta, který lhal o svém věku i udával falešné jméno, byl medializován zde. OPU se její aktivismus vyplatí, protože za „pouhých“ 22,7 mil. Kč dotačních peněz provádí například projekt „Komplexní poradenství pro žadatele o mezinárodní ochranu II.“. V rámci tohoto projektu OPU jménem imigrantů systematicky právně napadá českou veřejnou správu. Z jiné dotace OPU realizuje například projekt s otevřeně politickými cíli „Usilujeme o férovou migrační politiku“. V tomto projektu OPU s dalšími neziskovkami za 6 mil. Kč prosazuje „vstřícnější migrační politiky“ a vytváření „prointegračního prostředí v české společnosti“… Nechceme, aby naše město jakkoli podporovalo tuto nebezpečnou politickou neziskovku.

Získali jsme informace, že město Brno dává od roku 2017 multikulturalistické politické neziskovce OPU každoročně dotaci.

Rok Dotace přidělená městem Brnem OPU
2017 46000 Kč
2018 47000 Kč
2019 191000 Kč
2020 179000 Kč
2021 178000 Kč

Do roku 2018, kdy Brno vedla progresivistická koalice s účastí Žít Brno, Zelených a Pirátů, dotace nepřesahovala 50000 Kč. Od roku 2019, kdy Brno vede koalice ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD tato dotace stoupla na cca 180 tisíc Kč ročně. Tedy, za současné koalice každoroční dotace OPU skokově vzrostla cca třikrát!

Dotace města Brna Organizaci pro pomoc uprchlíkům v jednotlivých letech. Modré sloupce jsou dotace za předchozí koalice s účastí Žít Brno, Zelených a Pirátů. Červené sloupce jsou dotace za současné koalice ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD.

Někdo může namítnout, že 180 tisíc Kč ročně není zase tak moc. Podle našeho názoru však jde především o princip. OPU je politická neziskovka, která systematicky pracuje na tom, aby počty imigrantů z kulturně problematických civilizačních okruhů, kteří u nás zůstanou, byly co nejvyšší. Aktivity OPU jsou z dlouhodobého hlediska nebezpečné a je věcí principu se na těchto aktivitách přímo ani nepřímo nepodílet.

Závěrem

Nemáme nic proti centru, které bude pomáhat těm cizincům, kteří do Brna přijeli za studiem, pracovat nebo podnikat. Za určitých podmínek lze připustit i to, aby takové centrum provozovala nezisková organizace. Ne však multikulturalistická politická neziskovka jako je OPU. Proto nesouhlasíme, aby se naše město jakkoli podílelo na jejím financování.

Jako jediní dlouhodobě systematicky monitorujeme multikulturalistické aktivity města. Přehled naší práce najdete pod tímto odkazem.

Mnohem více o politických neziskovkách se dozvíte v knize Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci, jejímž autorem je předseda spolku Brno Plus. Kniha vychází 1. září 2021 a lze si ji objednat zde.

 

Témata našich článků: