Na volby dohlížejí okrskové volební komise. Každá kandidující strana má právo jmenovat do každé okrskové komise svého zástupce. Práce v okrskové komisi je placená (1300 Kč), a to příslušným úřadem městské části. Budeme rádi, pokud nás v některé okrskové volební komisi zastoupíte.

Pokud máte zájem zastupovat Brno+ v některé okrskové volební komisi, vyplňte údaje v níže uvedeném formuláři. Váš e-mail je třeba zadat proto, aby Vás příslušný úřad mohl operativně kontaktovat a také proto, abychom Vás my mohli kontaktovat v případě nutnosti s informacemi vztahujícími se k Vaší práci v okrskové volební komisi. Za jiným účelem Váš e-mail zadaný v tomto formuláři používat nebudeme a po volbách jej včetně ostatních údajů smažeme. Vyplnění telefonního čísla (které však není povinné) má stejný důvod.

Může se například stát, byť to nepředpokládáme, že v některé městské části bude tolik zájemců, že Vás již nebudeme moci navrhnout. V takovém případě Vám nabídneme členství v okrskové volební komisi pro jinou městskou část. Děkujeme za pochopení.

Kdo kde může a nemůže být členem okrskové volební komise

Členem okrskové volební komise nemůže být ten, kdo je uveden na některé kandidátní listině pro volby do zastupitelstva města Brna, tj. do celoměstského zastupitelstva.

Členem okrskové volební komise v určité městské části nemůže být ten, kdo je uveden na kandidátní listině do zastupitelstva této městské části. Taková osoba však může být členem okrskové volební komise v jiné (třeba sousední) městské části, ovšem pouze za podmínky, že není uvedena na některé kandidátní listině pro volby do zastupitelstva města Brna, tj. do celoměstského zastupitelstva.

Členství v okrskové volební komisi není vázáno na trvalé bydliště v Brně. Člen okrskové volební komise však musí být plnoletý (v době konání voleb, tj. 5. a 6. října 2018) občan České republiky.

V čem práce člena okrskové volební komise spočívá

Volby se konají v pátek 5. října 2018 od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 6. října 2018 od 8:00 do 14:00 hodin. Po celou tuto dobu musí být členové okrskové volební komise přítomni ve volební místnosti (mají však přestávku na oběd apod.) a dohlížet na průběh voleb. Členové okrskové volební komise se také musejí zúčastnit jednoho krátkého školení někdy před volbami a ve volební místnosti musejí v sobotu 6. října 2018 setrvat až do sečtení všech hlasů v okrsku, ke kterému jejich komise patří (to bývá většinou do 16:00 až 17:00 hodin).

Ovšem pozor, okrskové volební komise v senátním obvodu č. 59 (Bosonohy, Kohoutovice, Nový Lískovec, Starý Lískovec a Brno-střed), ve kterém letos probíhají volby do Senátu, budou pracovat i o týden později 12. a 13. října 2018 ve stejných časech (ledaže by nový senátor byl zvolen hned v prvním kole, což se stává spíše zřídka). Odměna za práci v komisi činí v tomto případě 1900 Kč.

Formulář pro zájemce o zastupování Brno+ v okrskové volební komisi

Pokud tedy máte zájem zastupovat Brno+ v některé okrskové volební komisi, vyplňte následující formulář. Čísla volebních okrsků můžete zjistit z této mapové aplikace. V případě, že se Vám čísla volebních okrsků nepodaří zjistit, uveďte alespoň místo preferovaného okrsku (např. ZŠ Bosonožská, radnice apod.).

Červenou * jsou označena povinná pole, která musíte vyplnit.

*
*
Trvalé bydliště:
*
Kontaktní údaje:
*
Umístění volebního okrsku:
*