Co všechno vyjde najevo, když zeleným povolí nervy

Tisková zpráva zelených aktivistů ze dne 27. září 2016

Tisková zpráva zelených aktivistů ze dne 27. září 2016

Dnes, 27. září 2016, zeleným aktivistům z Aliance Referendum 2016, kteří nám vnutili své referendum, povolily nervy. Jak jinak si vysvětlit, že rozeslali tiskovou zprávu, ve které obviňují celý svět ze svého očekávaného neúspěchu, a napsali hysterický otevřený dopis primátorovi statutárního města Brna.

Tiskovou zprávu i otevřený dopis si můžete přečíst na obrázcích v tomto článku. Můžete si je také stáhnout v PDF zde: tisková zpráva, otevřený dopis.

Pojďme si oba dokumenty rozebrat. Následující text je poněkud delší, ale stojí za přečtení. Za přečtení stojí i tisková zpráva a především otevřený dopis.

Magistrát si dovolil podat správný výklad zákona

V tiskové zprávě zelení aktivisté obviňují Magistrát města Brna ze snahy „zmařit referendum“. Spolek Brno+ od počátku usiluje o to, aby toto referendum nedopadlo tak, jak si přejí zelení aktivisté, kteří jej vyvolali (o tom více na našich speciálních stránkách www.referendum2016.cz). Nicméně obviňovat ze stejného cíle Magistrát je zcela nesmyslné.

Jakub Patočka, hlava přípravného výboru referenda, vytýká primátorovi, že Magistrát (konkrétně Odbor vnitřních věcí) rozeslal starostům městských částí pokyn, aby se nepřihlíželo k návrhům přípravného výboru na členy okrskových komisí. Tedy komisí, které budou podobně jako u voleb sčítat hlasy a řídit hlasování. Než se dostaneme k tomu, co vlastně Odbor vnitřních věcí starostům napsal, je třeba uvést, že Jakub Patočka nedodržel zákonnou lhůtu pro nominaci zástupců přípravného výboru do okrskových komisí. Tato lhůta skončila v čtvrtek 22. září 2016 v 16:00 hodin. Jakub Patočka, který rád všem káže, jak je třeba dodržovat zákony, poslal návrhy na členy komisí za přípravný výbor referenda až krátce před půlnocí (viz článek v Deníku Rovnost). Zákonnou lhůtu tedy vlastní nedbalostí zelení prošvihli. Jak už to se zelenými bývá, místo aby přiznali chybu, obviňují celý svět.

Úplné znění e-mailu, který Magistrát rozeslal starostům městských částí. Jakub Patočka si z něj účelově vzal pouze první odstavec.

Úplné znění e-mailu, který Magistrát rozeslal starostům městských částí. Jakub Patočka si z něj účelově vzal pouze první odstavec.

A co vlastně Magistrát města Brna starostům městských částí rozeslal? Na to se můžete podívat na dalším obrázku. Uvidíte, že Jakub Patočka si z e-mailu, který Odbor vnitřních věcí Magistrátu rozeslal v pátek 23. září 2016, vzal pouze to, co se mu hodilo. Pak mohl nestydatě lhát a vykřikovat do světa, že Magistrát informoval starosty (kteří jmenují členy okrskových a místních hlasovacích komisí), že nesmějí pozdě podané návrhy přípravného výboru na členy komisí použít. Když si však e-mail přečtete celý, zjistíte, že Magistrát pouze uvedl, že pozdně podané návrhy nemusí starostové akceptovat. Nemusí, ale mohou, což vyplývá ze zákona o místním referendu. Starostové by museli návrhy přípravného výboru akceptovat pouze tehdy, pokud je Jakub Patočka podal včas. Jenže to on neudělal.

Sečteno a podtrženo, zelení aktivisté a Jakub Patočka v tiskové zprávě i v otevřeném dopise lžou. Lžou, jako když tiskne. A ani se u toho nezačervenají, ehm, pardon: nezazelenají…

Jakub Patočka v dopise nazývá e-mail Magistrátu dokonce „hrubou dezinterpretací zákona“. S drzostí sobě vlastní vytýká primátorovi, že „nevyměnil úředníky“, kteří si dovolili napsat starostům správný výklad zákona o místním referendu, který se však nehodí do krámu zeleným.

Zelení aktivisté nenávidí svobodnou demokracii

Zelení aktivisté „protestují“ proti tomu, aby se členy hlasovacích komisí stali zástupci spolku Brno+. Dokonce ústy Jakuba Patočky vyhrožují primátorovi, že „Pokud bude v městské komisi, byť jen jeden člověk Kotzianem navržený, budeme to pokládat za přímý pokus referendum zhatit.“ Jakub Patočka uvádí, že „Je absolutně nepřijatelné, aby v jakékoli hlasovací komisi k referendu zasedal kdokoli nominovaný Robertem Kotzianem.“ A hleďme je, demokraty… Jako kdyby se Jakub Patočka právě vrátil ze školení v Severní Koreji!

Je vidět, že Jakub Patočka není demokrat ani trochu. Kdo s ním nesouhlasí, nechť se klidí. Proč vlastně zelení a jejich zmocněnec Jakub Patočka reagují s takovou hysterií na to, že spolek Brno+ chce a bude mít své zástupce v hlasovacích komisích? Na vysvětlenou musím předeslat, že v každém okrsku bude jedna okrsková komise, v každé městské části bude všechny tamní okrskové komise koordinovat jedna tzv. místní komise a pro celé město bude jedna jediná tzv. městská komise. A o tuto komisi jde zejména. Městská komise organizuje celé hlasování a sčítání hlasů. Budou v ní také k dispozici průběžné informace o hlasování. A je proto velmi důležité, aby zvláště městská komise pracovala dobře a byla pod demokratickou kontrolou.

Zde je otevřený dopis Jakuba Patočky primátorovi:

[Best_Wordpress_Gallery id=“3″ gal_title=“Hysterický dopis Jakuba Patočky“]

Navrhli jsme primátorovi, aby do městské komise jmenoval dva zástupce spolku Brno+. Primátor nám vyhověl a oba dva navržené jmenoval. Své zástupce samozřejmě delegovali i zelení, což je v pořádku. Nicméně zeleným se evidentně hrubě nelíbí, že jim bude vidět pod prsty, že je bude někdo kontrolovat. Proč? No, tušíme proč, ale zatím si to z dobrých důvodů necháme pro sebe.

Primátorovi děkujeme za jmenování dvou zástupců Brno+ do klíčové městské komise a panu Patočkovi tímto za Brno+ vzkazuji: budeme Vás v této komisi důkladně sledovat a pokud se pokusíte o nějakou levárnu, budeme to vědět.

Úryvek z článku v brněnské příloze Mladé fronty Dnes ze dne 6. 9. 2016

Úryvek z článku v brněnské příloze Mladé fronty Dnes ze dne 6. 9. 2016

Spíše úsměvné je, když Jakub Patočka píše o spolku Brno+, že je to „nikým nevolený a nikoho ve městě nezastupující spolek“. To se opravdu musím smát…

Primátorovi Jakub Patočka vytýká: „Soustavně porušujete svou zákonnou povinnost učinit vše pro to, aby účast občanů v referendu byla co největší…“ Pan Patočka se svými zelenými kumpány sice našemu městu už v roce 2014 vnutil své vylhané referendum, ale zjevně mu ani dva roky nestačily na to, aby si přečetl zákon o místním referendu. Kdyby to udělal, zjistil by, že žádná taková povinnost v tomto zákoně neexistuje (a neexistuje ani v žádném jiném právním předpise).

Připomeňme si, že deník Mladá fronta Dnes začátkem září v tomto článku ze dne 6. 9. 2016 napsal, že má k dispozici blíže neurčenou „interní komunikaci“ Aliance Referendum 2016, ve které je Jakub Patočka hlavní postavou. V této “interní komunikaci” aktivisté hovoří o tom, že se strašně hodí užiteční idioti, kteří půjdou hlasovat proti nám – něžně je v tom podporujme. Také na tomto se ukazuje, jak zelení aktivisté kteří nám vnucují referendum pohrdají svobodou myšlení a demokracií. Kdo s nimi nesouhlasí, ten je pro ně užitečný idiot…

Vnutíme Vám další referendum a proti novému železničnímu uzlu uděláme úplně vše

Jakub Patočka v dopise i tiskové zprávě vyhrožuje: „Pokud nepřijde potřebných pětatřicet procent lidí, odpovědnost za to přičteme Vám. A hned v pondělí po referendu začneme pracovat na konání dalšího referenda se stejnými otázkami. Za sebe Vám garantuji jedinou věc: uděláme úplně všechno proto, aby nádraží v Brně bylo možné přesunout jedině se souhlasem většiny občanů, a to výhradně se souhlasem vyjádřeným v závazném a platném referendu.“

Zeleným aktivistům a Jakubu Patočkovi tečou nervy a bojí se prohry. Vědí, že vítězství rozhodně nemají v kapse. A tak si pro jistotu již dopředu vytvářejí alibi. Obviňují všechny kolem. Vyhrožují primátorovi a vlastně celému městu, že ho budou trápit do nekonečna svými politickými zájmy.

Nestydatost těchto aktivistů je neuvěřitelná. Dnešní tiskovou zprávou i otevřeným dopisem primátorovi zelení aktivisté z Aliance Referendum 2016 znovu potvrdili, že když potřebují, beze studu lžou. Znovu potvrdili, že ve skutečnosti demokracii nenávidí. Nejsou schopni akceptovat, že někdo může mít opačný názor a že si dovoluje jej i prosazovat. Znovu potvrdili, že ve jménu svých destrukčních politických zájmů jsou ochotni si jako rukojmí vzít celé město, dnes i kdykoli v budoucnu.

Brno+ k tomu říká: nenechte se těmito lidmi zatahovat do jejich hry. Toto referendum je past. Více na našich speciálních stránkách www.referendum2016.cz

Témata našich článků: