Jaké změny provedla rada v zadání studie na zástavbu Jižního centra?

Přinášíme aktualitu k snahám náměstka Andera prosadit urbanistickou soutěžna zástavbu tzv. Jižního centra pro případ realizace přestavby železničního uzlu Brno ve variantě pod Petrovem. Jak jsem již uvedl (http://www.brnoplus.cz/?p=603), dnešní rada města projednávala klíčové dokumenty: zadání soutěže a soutěžní podmínky.

Náměstek Ander dnešní jednání rady o zadání soutěže a soutěžních podmínkách na Facebooku komentoval s tím, že oba dokumenty (nebo pouze jeden z nich) budou zveřejněny až v pondělí 7. 9. 2015. Ačkoliv tedy dnes bylo znění zadání soutěže a soutěžních podmínek projednáno, chlubit se těmito dokumenty bude náměstek Ander až v pondělí. Přitom nejen ze smlouvy s organizátorem soutěže MOBA, ale i z obrázku, který náměstek Ander ke svému komentáři připojil, je zjevné, že dokument byl hotový již před několika dny (materiál je na tomto obrázku vyfocen).

Co z výše uvedeného vyplývá? Především to, že náměstek Ander opět neuspěl (poprvé mu zadání soutěže a soutěžní podmínky neprošly na radě konané 18. 8.) s tím, co předložil. Rada do obou dokumentů evidentně zasáhla a to tak, že společnost MOBA je musí nejprve upravit, aby byly prezentovatelné. Náměstek Ander by měl zveřejnit, jaké zásahy do zadání soutěže a soutěžních podmínek musel strpět.

Jak jsme již nformovali (http://www.brnoplus.cz/?p=562), existuje více důvodů se domnívat, že soutěž může být zneužita ke zpochybnění již hotového řešení (v úrovni technické studie) nádraží pod Petrovem. Důsledkem by bylo zbourání nyní běžícího srovnávacího procesu a navrácení celé přípravy přestavby železničního uzlu zpět do bodu nula. Takový důsledek by bez obalu bylo možné nazvat katastrofou pro naše město.

Témata našich článků: