Rozhodli jsme se přeměnit spolek Brno+ na politické hnutí, abychom se mohli ucházet o Vaši podporu ve volbách do zastupitelstva města Brna, které nás čekají na podzim roku 2018. Důvody pro toto naše rozhodnutí si můžete přečíst v prohlášení Brno+ bude kandidovat do zastupitelstva.

Jdeme do toho. Nebojíme se. Dokázali jsme zelenou chobotnici porazit v referendu o brněnském nádraží (2016). Postavíme se jí i ve volbách letos na podzim 5. a 6. října 2018. Jsme tým zkušených a pracovitých lidí. Jsme Brno+.

Jak můžete pomoci?

Nejdůležitější je, aby se o nás vědělo. Proto, prosím, informujte co nejvíce lidí ve svém okolí o zakládání hnutí Brno+.

Budeme velmi rádi, pokud nám pomůžete i finančně. Prozatím přijímáme finanční dary na transparentním účtu spolku Brno+, protože vznikající hnutí ještě účet nemá. Budeme rádi, pokud naši činnost podpoříte jakoukoliv částkou. Pomůže nám i jen symbolický příspěvek. Nezapomeňte se prosím při případné platbě identifikovat, ať víme, komu můžeme být vděčni za podporu. Máte-li zájem, pošleme Vám návrh darovací smlouvy (náš e-mail: info@brnoplus.cz ). Zde jsou naše platební údaje:

Číslo účtu: 2200689438/2010
Banka: Fio banka, a.s.

Tento účet je transparentní. Kliknutím na tento odkaz si můžete ověřit, že platba v pořádku dorazila. 

Načtením tohoto QR kódu můžete darovat na naši činnost 100 Kč.

Načtením tohoto QR kódu můžete darovat na naši činnost 250 Kč.

Načtením tohoto QR kódu můžete darovat na naši činnost 500 Kč.

Načtením tohoto QR kódu můžete darovat na naši činnost 1000 Kč.

Jaký bude náš program?

Naším cílem je ukončit trápení města aktivistickými politiky. Přicházíme zároveň s pozitivním programem pro Brno.

Naše město vede od roku 2014 polozelená koalice složená z aktivistů napojených na chobotnici zelených neziskovek a dalších politiků, kteří se vzájemně drží u moci. To se nám nelíbí. Chceme Brnu vrátit budoucnost.

Říkáme jasně:

Brno se potřebuje rozvíjet. Potřebuje konečně pohnout s velkými dopravními stavbami. Brno potřebuje velký městský okruh i dálnici do Vídně. Chceme funkční řízení brněnské dopravy, ne aktivistické nesmysly.

Brno potřebuje nový železniční uzel. Máme poslední šanci tento klíčový projekt nastartovat. Jinak můžeme zapomenout na to, že na hlavní nádraží budou zajíždět vysokorychlostní vlaky. To by byla pro Brno katastrofa.

Chceme zastavit odklánění peněz z městského rozpočtu do zelených neziskovek. Chceme ukončit nesmyslné a drahé sociální experimenty. Chceme zastavit „kšeftíky“ pro kamarády z aktivistického prostředí. Říkáme stop financování multikulturních projektů.

Brno potřebuje nový územní plán. Potřebujeme další obyvatele. Máme dost nesmyslných a zpolitizovaných strategií, které koalice nákladně vytváří. Nevedou nikam. Chceme bydlet v sebevědomé středoevropské metropoli, která má budoucnost a obstojí v tvrdé konkurenci.

Nemáme nic proti ochraně životního prostředí. Naopak. Ale máme dost zneužívání této hodnoty k prosazování dopravního teroru a k tlumení rozvoje města. Jezdit autem je normální. Stavět nové byty a rozvíjet město je normální. Stavět obchvaty a dálnice je normální. Mít kde parkovat je normální.

Robert Kotzian, předseda přípravného výboru hnutí Brno+ a předseda spolku Brno+.

Kdo jsme?

Jsme tým zkušených a pracovitých lidí, kteří mají zkušenosti s komunální politikou od nejnižší úrovně.

Předseda přípravného výboru vznikajícího hnutí Brno+ Robert Kotzian je dlouholetým zastupitelem městské části. Byl starostou městské části i prvním náměstkem primátora města Brna. Robert Kotzian prošel všemi funkcemi úspěšně a bez skandálů. Je zkušeným komunálním politikem s hlubokými znalostmi správy našeho města.