Co se to zase děje kolem Lužánek?

Fotbalista Petr Švancara založil iniciativu za návrat sportu za Lužánky. Jeho inciativě fandíme. Stále se totiž domníváme, že je možné za rozumných podmínek lokalitu majetkově připravit. Stále se domníváme, že lze za rozumných podmínek dosáhnout toho, aby společnosti pana L. Procházky neblokovaly stavbu stadionů. Už tři a půl roku však situaci blokuje nešikovnost současného vedení města a opakované snahy protlačit nehorázné směny za domy v centru města (k první prosazované směně např. zde, ke druhé prosazované směně např. zde).

Obáváme se však, že chvályhodná iniciativa Petra Švancary je a má být zneužita pro protlačení třetí verze směny, která bude stejně nehorázná jako ty první dvě. Myslíme si to z následujících důvodů:

  1. Nelze si nevšimnout, že mezi podporovateli inciativy je pan fanoušek Marek Fišer, což je aktivista Žít Brno, který po zvolení Žít Brno dostal zaměstnání v městské společnosti Brněnské komunikace… To je první spojení s vedením města.
  2. Celé to sedí do obvyklého schématu: dvakrát to nevyjde, tak vytvoříme „lidovou“ inciativu a pak to půjde, protože to chce „lid“…
  3. Doménu zaluzanky.cz nevlastní Petr Švancara, ani žádný jeho spolek, ale jakási společnost se sídlem ve Velké Británii. Zarážející, ale prosím. Nicméně technickým správcem domény je P.R. agentura. Kupodivu ta stejná P.R. agentura, která mediálně zastupuje finanční skupinu DRFG propojenou pupeční šňůrou s brněnským ANO. No a není žádné tajemství, že ony dvě nehorázné směny protlačovalo právě brněnské ANO. Nechceme tvrdit, že by skupina DRFG měla jakýkoli zájem na oněch směnách, nemáme důvod si to myslet. Chceme ale říci, že uvedené dává důvod myslet si, že iniciativa, které Petr Švancara dává své jméno, je pod vlivem brněnského ANO.

Brno+ vždy podporovalo a podporuje návrat sportu za Lužánky (o tom, co jsme už pro tento cíl udělali, se dočtete v článku Sliby hokej za Lužánky nevrátí. Je třeba jednat.). Samozřejmě to musí být za rozumných podmínek. Rozhodně ne za cenu ustupování vydírání. Jsme přesvědčeni, že pokud by město využívalo všech svých možností, nebyli bychom dnes tam, kde jsme. Vytvoření dojmu patové situace, doprovázené nátlakem „lidové“ iniciativy, se může někomu hodit.

Nechceme, aby docházelo ke zneužívání nadšení sportovců a jejich fanoušků k protlačování soukromých zájmů. Máme obavy, že právě to nyní hrozí. Chceme proto Petra Švancaru, a s ním další zúčastněné fandy fotbalu i hokeje, varovat, aby se měli na pozoru, čemu propůjčují svá jména.


Autorem titulní fotografie je Dezidor

Témata našich článků: