Brno+ bude kandidovat do zastupitelstva

Vážení Brňané,

Brno je metropole evropského významu. Už tři roky se potácí na místě. Opozice je vesměs pasivní a polozelená koalice má volné ruce. Nechceme se na to nadále jen dívat. Chceme vrátit Brnu jeho energii. Chceme našemu městu vrátit budoucnost.

Dopravu řídí aktivista Matěj Hollan (Žít Brno) proslulý svými skandály. Prosazuje opatření nepřátelská k řidičům automobilů. Koalice není schopna rozumně koordinovat opravy silnic. Město je ucpané. Připravují aktivistický plán mobility namířený proti řidičům. Chystají obludnou a zbytečnou nízkoemisní zónu. Rezidentní parkování chtějí využít k brutálnímu zdanění řidičů. Za nesmyslné sociální experimenty utrácejí stamiliony. Spřáteleným neziskovkám se rozdává ve velkém. Zaměstnávají se kamarádi z aktivistického prostředí.

Klíčové územní plánování má na starosti náměstek Martin Ander za Zelené. Tento politik napojený na chobotnici zelených neziskovek je osobně odpovědný za to, že se město nerozvíjí. Velmi vážně hrozí, že Brno zcela přijde o územní plán. Za celé volební období náměstek Ander neprosadil ani jednu změnu územního plánu. V Brně není kde stavět byty. Ceny nových bytů rostou a stoupá i nájemné. Klíčové dopravní stavby se potácí nad propastí. Brno stagnuje.

Zbytek koalice tomu přihlíží a politiky za Zelené a Žít Brno drží u moci. Společně devastují Magistrát a vyhazují zkušené odborníky. Magistrát je ochromen. Úředníci se bojí říct svůj názor. Takhle se dobří manažeři nechovají.

Máme toho už dost a chceme to změnit. Zakládáme proto hnutí Brno+ a budeme kandidovat do zastupitelstva města Brna.

Říkáme jasně:

  1. Brno se potřebuje rozvíjet. Potřebuje konečně pohnout s velkými dopravními stavbami. Brno potřebuje velký městský okruh i dálnici do Vídně. Chceme funkční řízení brněnské dopravy, ne aktivistické nesmysly.
  2. Brno potřebuje nový železniční uzel. Máme poslední šanci tento klíčový projekt nastartovat. Jinak můžeme zapomenout na to, že na hlavní nádraží budou zajíždět vysokorychlostní vlaky. To by byla pro Brno katastrofa.
  3. Chceme zastavit odklánění peněz z městského rozpočtu do zelených neziskovek. Chceme ukončit nesmyslné a drahé sociální experimenty. Chceme zastavit „kšeftíky“ pro kamarády z aktivistického prostředí. Říkáme stop financování multikulturních projektů.
  4. Brno potřebuje nový územní plán. Potřebujeme další obyvatele. Máme dost nesmyslných a zpolitizovaných strategií, které koalice nákladně vytváří. Nevedou nikam. Chceme bydlet v sebevědomé středoevropské metropoli, která má budoucnost a obstojí v tvrdé konkurenci.
  5. Nemáme nic proti ochraně životního prostředí. Naopak. Ale máme dost zneužívání této hodnoty k prosazování dopravního teroru a k tlumení rozvoje města. Jezdit autem je normální. Stavět nové byty a rozvíjet město je normální. Stavět obchvaty a dálnice je normální. Mít kde parkovat je normální.

Jdeme do toho. Nebojíme se. Dokázali jsme zelenou chobotnici porazit v loňském referendu o brněnském nádraží. Postavíme se jí i ve volbách příští rok na podzim.

Jsme tým zkušených a pracovitých lidí. Jsme Brno+. Pojďme do toho!

Robert Kotzian, předseda přípravného výboru hnutí Brno+


Aby mohlo hnutí Brno+ vzniknout, potřebuje podpis alespoň 1000 občanů požadujících jeho vznik (nemusí mít trvalé bydliště v Brně). Pokud jste ochoten/ochotna vznik hnutí Brno+ podpořit, prosíme, vyplňte petiční arch, který si můžete stáhnout pod tímto odkazem. Čím více podpisů získáte, tím více nám pomůžete. Děkujeme předem.

Petiční archy je třeba zaslat v originále (nestačí naskenovat a zaslat e-mailem) na adresu:

Brno+, z. s.
POSTE RESTANTE
630 00 Brno

K petičnímu archu si můžete vytisknout výše uvedené prohlášení přípravného výboru Brno+, ze kterého je patrné, proč hnutí zakládáme a o co budeme usilovat. Prohlášení si můžete stáhnout pod tímto odkazem.

Zajímá-li Vás více, zvolte v menu nahoře položku HNUTÍ BRNO+.