Brno+ vítá aktualizaci řešení Jižního centra pro Nádraží u řeky

Rada města Brna dnes (9. 2. 2016) schválila aktualizaci urbanistického řešení nové městské čtvrti tzv. Jižního centra ve variantě Nádraží u řeky. Podrobnosti lze najít v tiskové zprávě města. Stanovisko Brno+ k tomuto rozhodnutí rady města Brna:

  1. Brno+ vítá aktualizaci urbanistického řešení nové městské čtvrti Jižní centrum pro variantu přestavby železničního uzlu Brno s nádražím u řeky Svratky. Tento krok by měl umožnit rovnocennou debatu nad dvěma možnými variantami přestavby železničního uzlu.
  2. Brno+ však připomíná, že autoři soutěžních návrhů, kteří se účastní urbanistické soutěže na zástavbu Jižního centra pro variantu Petrov, mohou dle podmínek soutěže zasahovat do dopravního řešení železničního uzlu. To se může stát budoucí záminkou ke zpochybnění řešení přestavby železničního uzlu Brno, se kterým počítá investor – Správa železniční dopravní cesty. Více k tomu v naší tiskové zprávě ze dne 7. 9. 2015.

Podívejme se nicméně na to, jak jednání o aktualizaci urbanistického řešení nové městské čtvrti tzv. Jižního centra ve variantě Nádraží u řeky probíhalo. Vše ilustrují tyto dva snímky ze zápisu z uvedené schůze rady města Brna dne 9. 2. 2016:

r7-052-uzemni-studie-reka-01Tedy hlasování předcházela delší, rozumějte opravdu dlouhá (z vlastní zkušenosti vím, že taková poznámka se do zápisu dělá až tehdy, je-li debata skutečně dlouhá), debata. Napíše-li se debata v zápise z Rady, znamená to spor, neboť není-li v Radě spor, hlasuje se. A jak tento dlouhý spor dopadl? Podívejte:

r7-052-uzemni-studie-reka-02Dopadl dobře pro město, neboť zadání aktualizace urbanistického řešení prošlo. Ale, jak vidno, náměstek Ander (Zelení) byl proti. Tedy: když jde o studie k něčemu s čím nesouhlasí, je proti. Ještě by se dal průchod druhému pohledu na věc. Zkrátka, vztah Zelených ke druhému názoru v kostce…

Témata našich článků:,