Brno už hledá interkulturního pracovníka s arabštinou

O tzv. interkulturních pracovnících na Magistrátě jsme v článku Kdo a proč chce arabštinu na Magistrátě? napsali toto: „Souhlasíme, že Brnu i České republice, se živelná imigrace, která trápí mnohé evropské země, zatím víceméně vyhnula. To však neznamená, že to musí platit vždy. Evropská unie se všemi silami snaží prosazovat povinné imigrační kvóty. Některé sousední země mohou problém začít řešit po svém a ilegální imigranty nastavením sociálních systémů vytlačovat za své hranice. Stát se může opravdu cokoli. Možnost v Brně snadněji dosahovat na sociální dávky, třeba díky interkulturním politrukům, které nám nyní zajistili zastupitelé z Žít Brno, může být v budoucnu jedním z faktorů, které učiní Brno pro ilegální imigranty z arabského jazykového prostředí přitažlivější.“

Z magistrátního inzerátu na obsazení pracovních míst interkulturních pracovníků.

Úkolem interkulturních pracovníků bude tlumočit cizincům při jejich návštěvách úřadů a pomáhat jim vyřizovat, co potřebují. Nyní bylo na tyto interkulturní pracovníky vyhlášeno výběrové řízení. Hledá se středoškolák nebo vysokoškolák s arabštinou. Platová třída 10, platový tarif od 18.810,- Kč měsíčně + příplatky dle nařízení vlády.

V sousedním Rakousku, které má s imigrací, jako řada jiných evropských zemí, problémy, pomalu nastupuje nová vláda. Povede ji lidovec Sebastian Kurz, který už avizoval přitvrzení podmínek pro migranty. Nelze vyloučit, že kroky nové rakouské vlády mohou, v kombinaci se zlepšenou možností dosahovat na sociální dávky u nás, vést k vyšší motivaci migrantů přemístit se třeba do Brna. Tou zlepšenou možností máme na mysli právě odstraňování jazykové bariéry díky interkulturnímu pracovníkovi.

Za toto zvyšování rizik vyplývajících z případného růstu počtu migrantů z arabského jazykového prostředí poděkujme Žít Brno. Interkulturní pracovníci jsou součástí projektu „Zvyšování interkulturní prostupnosti veřejných institucí ve městě Brně“, který Žít Brno prosazuje. Brňané, kteří jsou arabských národností a dlouhá léta zde normálně žijí, jsou plně integrovaní a žádného interkulturního pracovníka nepotřebují. Klademe si proto otázku, na koho, nebo na co vlastně vedení města brněnské úřady připravuje? Více o projektu „Zvyšování interkulturní prostupnosti veřejných institucí ve městě Brně“ si můžete přečíst v našem článku Kdo a proč chce arabštinu na Magistrátě?.

Chceme ukončit nesmyslné a drahé sociální experimenty. Říkáme stop financování multikulturních projektů. Jsme Brno+ a na podzim jdeme do voleb bojovat o naše město!

Témata našich článků:,