Pokrytecké útoky starosty Crhy ohledně areálu zahradnické školy

Ze starosty Crhy (KDU-ČSL) se stal bojovník proti zástavbě areálu bývalé zahradnické školy. Ve své tvrdě cenzurované facebookové skupině útočí na naši petici (text petice najdete dole pod tímto článkem) a na Brno+. Starosta Crha svým konfliktním jednáním neustále rozděluje Bohunice. Snažíme se si toho nevšímat, ale v některých případech se musíme bránit. Nalejme si tedy čistého vína a řekněme si, jak je to s areálem bývalé zahradnické školy doopravdy.

Tento neuvěřitelný komentář napsal starosta Crha ve své tvrdě kontrolované facebookové skupině Naše Bohunice. Naznačuje, že tuší, proč v naší petici připouštíme zástavbu rodinných domů v areálu zahradnické školy. Píše to tak, aby bylo patrné, že máme nějaké pletky s developerem, který tento areál koupil. Přitom to byl starosta Crha, který tomuto developerovi pomáhal. A byla to jeho KDU-ČSL, která areál prodala. My jsme naopak na loňském zastupitelstvu zabránili nejhoršímu.

  1. Byla KDU-ČSL starosty Crhy, která v krajském zastupitelstvu (bývalý hejtman Stanislav Juránek) iniciativně navrhla a schválila, aby se zahradnická škola přemístila do Rajhradu. Byla to krajská KDU-ČSL starosty Crhy, která uvolněné pozemky areálu prodala soukromému subjektu a ten je v podezřele krátké době hned přeprodal developerovi.
  2. V současné době územní plán dovoluje tyto pozemky využít pouze pro zemědělské účely a školství. Bohunické zastupitelstvo loni projednávalo žádost developera o změnu územního plánu (přesněji: zastupitelstvo projednávalo stanovisko ke změně územního plánu, kterou tento developer požadoval), která by mu umožnila zástavbu vysokými bytovými domy. A co tehdy navrhoval dnešní bojovník proti zástavbě areálu starosta Crha? Navrhoval, spolu s radou městské části, aby se developerovi vyhovělo. Ano, čtete dobře. Starosta Crha navrhoval developerovi vyhovět a umožnit v areálu školy postavit paneláky! Kdo se tehdy postavil proti? Kdo upozornil na tuto nehoráznost? Byli to Robert Kotzian a Miloš Vrážel na tehdejším jednání zastupitelstva. Ano, čtete dobře, ne starosta Crha, ani místostarosta Hrdlička, ale Robert Kotzian (Brno+) a Miloš Vrážel.
  3. Pro politické body udělá starosta Crha evidentně cokoli. Jakmile zjistil, že by se veřejnosti nelíbilo, kdyby developer vlastnící areál zahradnické školy dosáhl svého, ihned obrátil. Nyní horlivě bojuje, aby v areálu nebylo nic. Jenže tento tupý odpor může zástavbu jen oddálit. Uběhne pár let a developer to zkusí znovu, a pak zase znovu, a jednou mu to projde.
  4. Proto navrhujeme věcné řešení, které současné zástavbě ani občanům Bohunic nejen, že neublíží, ale přinese nové rekreační plochy. Ale především: problém se tím natrvalo vyřeší. Protože jsem realisté a chceme realistické a trvalé řešení, navrhujeme změnit územní plán tak, aby byla možná zástavba, ale pouze rodinnými domy. Jen rodinné domy, nic jiného. Rodinné domy tak budou navazovat na již stojící rodinné domy na ul. Lány, tj. nemohou ničím rušit. Zároveň navrhujeme, aby určitá část areálu byla určena pro rekreaci a oddych občanů Bohunic. Aby bylo zajištěno, že i toto bude trvalý stav, navrhujeme, aby pozemky pro rekreaci město vykoupilo.
  5. Kde někdo postaví rodinné domy, tam už žádné paneláky nikdy nevzniknou. Ale pouhý tupý odpor starosty Crhy problém jen oddálí. Pokud bychom přistoupili na „řešení“ pana starosty, hrozba nových paneláků v areálu zahradnické školy by nad Bohunicemi pořád visela jako Damoklův meč. To nechceme. My problém, když už ho KDU-ČSL vytvořila a starosta Crha podporoval, chceme vyřešit, a to realisticky, věcně, ku prospěchu Bohunic a hlavně natrvalo. Proto občanům předkládáme naši petici.
  6. Je opravdu neuvěřitelné, jak pokrytecky je schopen starosta Crha jednat. Je neuvěřitelné, že zrovna starosta Crha, který má v této kauze tolik másla na hlavě, na nás útočí a napadá nás, kde může. Kolik drzosti starosta Crha potřeboval na to, aby mohl ve své facebookové skupině tajemně naznačovat, že jsme to my, kdo se „paktuje“ s oním developerem??? Neuvěřitelné. Nechci na starostu Crhu zbytečně útočit, ale bránit se musíme. A závěrem opakuji: byl to Robert Kotzian (Brno+) a Miloš Vrážel, kteří na loňském zastupitelstvu přinutili starostu Crhu, a ostatní členy rady, zařadit zpátečku a žádost majitele pozemků v areálu zahradnické školy zamítnout.
  7. Za naší peticí, kterou najdete níže, si stojíme. Byli jsme to my, kdo donutil starostu Crhu k tomu, aby se developerovi nevyhovělo. Stojíme si za tím, že to, co má smysl, je navrhnout realistické řešení, které problém vyřeší trvale a Bohunicím něco přinese. Populisticky bouchat do stolu a být proti všemu umíme, ale to je jen oddálení problému. Pokud chcete naši petici podepsat, můžete si ji stáhnout pod tímto odkazem (napište nám e-mail na info@brnoplus.cz a domluvíme se na předání podepsaného archu).

Opět se ukazuje, jak konfliktní povaha starosty Crhy rozděluje Bohunice. Chceme řešit problémy Bohunic, ne se neustále veřejně hádat s člověkem, který opakovaně zneužívá svého postavení, aby kopal do svých oponentů. Snažíme se většinu excesů starosty Crhy přecházet mlčením, ale někdy se opravdu musíme ohradit. Děkujeme za pochopení.

Pokud se nás chcete k této kauze na cokoli zeptat, rádi Vám odpovíme pod tímto článkem na naší facebookové stránce Brno+ pro Bohunice.

Naše petice týkající se areálu bývalé zahradnické školy, který KDU-ČSL prodala soukromému vlastníkovi.